Home · Blog

Polecane Firmy Szkoleniowe w Polsce

Od wielu już lat niemałą frekwencją cieszą się szkolenia – wnioskujemy z opracowania Szkolenia Dla Menedżerów. Wiadomo, że kadra menedżerska o wysokich umiejętnościach to filar interesu. Firmy regularnie przygotowują szkolenia z kierowania projektami, z coachingu, motywacji albo z zarządzania zespołem.

takie dzielą się na otwarte i zamknięte. Te ostatnie przygotowywane są na zamówienie określonych przedsiębiorstw. Szkolą się w nich wyłącznie kierownicy tych firm. Kursy otwarte, jak wynika to z nazwy, przeznaczone są dla osób interesujących się konkretną tematyką. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że wszyscy, którzy korzystają z takich szkoleń otwartych muszą zazwyczaj płacić za nie własnymi pieniędzmi. Rzecz jasna, lokata kapitału w swoje kwalifikacje to dobrze wydane pieniądze.

Prowadzeniem szkoleń biznesowych trudnią się przeważnie profesjonalni trenerzy. Gros z nich specjalizuje się w jakiejś tematyce, np. w skutecznym delegowaniu zadań, w psychologii biznesu, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Specjaliści prowadzący szkolenia muszą wykazywać nie tylko dużą i kompleksową wiedzę, ale także właściwe wrodzone umiejętności. Przecież chodzi o to, aby informacje w stosowny sposób aplikować uczestnikom szkolenia. Oczekiwana jest na dodatek wiedza z mowy ciała, profesjonalizm prowadzenia prezentacji a także nawiązywania relacji międzyludzkich.

Procedura kursów biznesowych jest często zbliżona. Stosuje się prezentacje multimedialne, praca indywidualna, działania w grupach i egzaminy przed wydaniem certyfikatu. Zdarza się, że zaplanowane są również dodatkowe spotkania pogłębiające wiedzę po odbyciu kursu. Im trudniejsze zagadnienie, tym dłuższe zajęcia, zaprojektowane nawet na trzy dni.

Rynek szkoleń rośnie szybko i wydaje się, że ta dobra passa nie nie ulegnie zmianie w niedalekiej przyszłości. Coraz popularniejsze są także spotkania integracyjne połączone z warsztatami biznesowymi. Ich niezwykłą wartością jest nie tylko możliwość szkolenia, ale także konsolidacja zespołu pracowników.

01.10.2014. 14:53

<< Pierwszy < Poprzednia [22 / 22] Następna > Ostatni >>